yurt dışında dil oullari logo yurt dışı dil okulu
yurt dışı dil okullari telefonları yurt dışı dil okulları gif
Destek
Dil Okuluları

Yurtdışı Dil Okulları


dil okullarıYurtdışı dil okulları, biribirinden değişik dil eğitimi programları sunmaktadır. Ddeğişik ilgi alanlarına yönelik düzenlenen kurslarda mutlaka her öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine uygun bir kurs bulunur. Belli başlı dil eğitimi programları: genel ingilizce, yoğun ingilizce, mesleki, akademik amaçlı ingilizce, iş ingilizcesi, ileri düzey, pratik amaçlı ingilizce, sınavlara hazırlık, üniversiteye hazırlık ve diploma amaçlı olmak üzere sıralanabilir.Yurtdışında ingilizce programlarına ülkemizden ve dünyadan her yıl binlerce öğrenci devam etmektedir. Özellikle yaz aylarında sayılar yurtdışı yaz okulu programlarının da etkisi ile çok fazla artmakta ve onbinleri bulmaktadır. Yurtdışı ingilizce kursları, Türkiye’deki kurslardan farklı verilmektedir. Bu kurslarda özellikle konuşma ve anlamaya yönelik bir yaklaşım uygulanmaktadır. Kurslar başlangıç seviyesinden ileri(advanced) seviyelerine kadar müşteri bulmaktadır. Öğrenci, kursun ilk günü yapacağı bir ingilizce yazılı ve sözlü test sonucu seviyesinde bir sınıfa yerleştirilmektedir. Sınıflar genelde maksimum 12 kişi olmaktadır. Ancak bazı özel programlarda, örneğin “Executive English” veya “Toefl Hazırlık” gibi kurslarda sınıflar 4-8 kişi arası olabilir.


Yurtdışında ingilizce kurslarında öğrencilerin çoğu Ingiltere’deki kursları tercih etmektedir. İngiltere’deki özel bağımsız dil okulları İngilizce eğitiminde uzman ve güvenilir bir program sunmaktadır. Ayrıca Londra, Oxford, Brighton ve Bournemouth gibi şehirlerde çok ekonomik okullar vardır ve öğrenciler hem ingilizce kursu takip edebilmekte hem de part-time bir işte çalışabilmektedirler. Çalışan öğrenciler haftada 15-20 saatlik İngilizce kursları izlerken, çalışmak istemeyen ve sadece İngilizce kursuna konstantre olmak isteyen öğrenciler haftada 25 veya 30 derslik programlara ilgi göstermektedirler.


ingiltere de eğitimİngiltere’de dil kurslarına katılan öğrencilerin yarıdan fazlası Avrupa ülkelerinden gitmektedir. Avrupa’dan sonra Uzak Doğu ve Güney Amerika’lı öğrenciler İngiltere’ye ilgi göstermektedirler.yurtdışı eğitim

Türk öğrenciler en çok Londra, Brighton, Cambridge ve Oxford şehirlerini tercih etmektedirler. Türk öğrencilerin en az olduğu şehirler ise Ramsgate, Canterbury, Bristol, Eastbourne, Salisbury, Bath ve Torbay 'tir.


amerikada eğitimAmerika’da dil eğitimi veren  yüzlerce özel dil okulu veüniversite bulunmaktadır. Amerika’da dil kurslarına en çok Uzak Doğu ve Güney Amerika’lı öğrenciler ilgi gösterirler. Avrupa’lı öğrenciler genelde New York , San Francisco, Los Angeles, San Diego, Boston gibi şehirlerin merkezinde bulunan özel dil kurslarında dil eğitimi tercih ederler. Üniversite bünyesindeki kurslarda çok az sayıda Avrupa’lı öğrenci vardır. Türk öğrenciler, Amerika’da en çok New York,  New Jersey, San Francisco, Los Angeles ve Miami gibi şehirlerde yoğunlaşmıştır. İç eyaletlerdeki üniversitelere bağlı dil okullarına giden Türk öğrenci sayısı azdır ve gidenler genelde İngilizce kursu sonrası aynı üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimi yapmak amacıyla bu okulları tercih etmektedirler.

Amerika’da büyük şehirlerde hem dil kursları hem de yaşam maliyetleri yüksektir. İç eyaletlerdeki okullar daha ekonomik kurslar sunmaktadır ve yaşam maliyetleri daha ucuzdur.


kanada eğitimKanada’da dil eğitimine her yıl yaklaşık 800-1000 arası Türk öğrenci gitmektedir. Özellikle özel dil okullarının yoğun olduğu Vancouver ve Toronto şehirleri Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerdir. Vancouver ve Toronto okullarının bazılarında Uzak Doğu, Avrupa ve Güney Amerika’da öğrenciler dengeli bir biçimde bulunurken , bazılarında sadece bir bölgeden öğrenci yoğunlaşmaktadır, bu da diğer uluslardan öğrenciler için pratik yapmada zorluklar ortaya çıkarmaktadır.


avustralyada eğitimAvustralya’ya ise her yıl 700-900 arası Türk öğrenci dil eğitimine gitmektedir. En çokSydney ve Melbourne şehirleri tercih edilmekle birlikte Perth ve Brisbane şehirleri de ilgi gören şehirlerdir. Avustralya, İngiltere gibi yabancı öğrencilere part-time çalışma izni verdiği için yabancı öğrencilerin yaşam maliyetlerini düşürme fırsatları vardır.


maltada eğitimMalta son yıllarda özellikle yaz aylarında Yabancı Öğrencilerin akınına uğramaktadır Hem kaliteli ve ekonomik, hemde tatil ortamında İngilizce öğrenmek isteyen çoğunluğu Avrupa’lı onbinlerce öğrenci Malta’da dil eğitimi yapmaktadır. Güz ve Kış aylarında Malta okullar çok ekonomik eğitim vermektedir.


yeni zellanda eğitimYeni Zelanda’da dil eğitimine ilgi yavaş yavaş artmakta ve her yıl 100 civarında öğrenci Yeni Zelanda’da dil eğitimine gitmektedir.  Özellikle Auckland en fazla tercih edilen şehirdir. 


yurtdışında dil okulu | yurtdışı dil okulları |yurtdışında dil eğitimi| yurtdışı eğitim programları | yurtdışında dil kursu | ingiltere dil okulu
dil okulları yurtdışı | yurtdışı dil okulu programları | dil okulları | yaz okulları | iş ingilizcesi | vize danışmanlığı | bize ulaşın
copyright © 2011 yurtdisindadilokulu.com